5 تفریح رایگان در استانبول

تفریح رایگان در استانبول وجود دارد که می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای آن ها را انجام دهید و از سفرتان لذت ببرید! معمولا همه فکر می کنند که در سفر باید برای برداشتن هر قدم پول خرج کنند و اگر زیاد تفریح کرد پس نمی توان بودجه ی سفر را مدیریت کرد! خبر خوب این است که با استفاده از تفریحات رایگان استانبول می توانید تا یک سفر خوب و خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.

ما در این مطلب می خواهیم ۱۵ تا از تفریحات رایگان در شهر توریستی استانبول را به همراه اطلاعات آن ها و نکاتی که دانستنشان به شما کمک خواهد کرد را معرفی نماییم.

برای این که یک توریست واقعی باشید و از گشت و گذار در شهر مقصد خود لذت ببرید لازم نیست که در همه جا پول خرج کنید بلکه تنها لازم است که از جاذبه ها و تفریحات مختلف آن مخصوصا از نوع بی هزینه های آن اطلاع داشته باشید تا به جاهای زیادی سر بزنید. در ادامه با ما در آوای اروند همراه باشید تا تفریحات رایگان استانبول را به شما معرفی نماییم.

1_ آثار هنری را مجانی در موزه مدرن استانبول ببینید

یکی از تفریحات رایگانی که می توانید در استانبول انجام دهید این است که پنج شنبه ها به موزه ی استانبول مدرن (Istanbul Museum of Modern Art) بروید و بدون پرداخت هزینه ای از آن دیدن کنید. میزان زمانی که در این موزه به صورت رایگان صرف می کنید آزاد است و آثاری که از آن ها بازدید می کنید حاصل کار هنرمندان بین المللی و ترکیه ای است. استانبول مدرن دارای چند نمایشگاه فصلی و ۵ نمایشگاه دائمی است.

این موزه در سال ۲۰۰۴ میلادی در منطقه ی بی اوغلو استانبول افتتاح شد. موزه ی استانبول مدرن در واقع اولین مجموعه ی خصوصی است که آثار هنری مدرن و معاصر را نمایش می دهد. این موزه ۲ طبقه ای است و در طبقه ی اول آن آثار هنری مختلف و در طبقه ی دوم آن کافی شاپ و فروشگاه آثار هنری قرار گرفته است. ساعت کاری این موزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر است که در روز پنج شنبه تا ساعت ۸ شب هم باز خواهد بود.

2_ از قدم زدن بر روی پل گالاتا لذت ببرید

این پل خودش یک جاذبه است اما موقعیت قرارگیری آن باعث شده که تبدیل به یکی از تفریحات رایگان استانبول برای مردم بشود. می پرسید چرا؟ از آن جایی که پل گالاتا (Galata Bridge) در مرکز شهر استانبول قرار گرفته و دو طرف شاخ طلایی (Golden Horn) را به هم متصل می کند، محل گذر و رفت و آمد خیلی هاست و از قدیم تا به الان یکی از بهترین جاها برای قدم زدن و سر زدن به رستوران های کوچک و محلی بوده است. تقریبا هیچ وقت نیست که بر روی این پل افرادی را در حال ماهی گیری نبینید.

معمولا زوج های جوان و توریست های مختلفی این پل را به عنوان مکانی برای وقت گذرانی انتخاب می کنند. از جمله کارهایی که می توانید بر روی این پل ۴۹۰ متری که یادگاری از آخرین سال های قرن ۱۹ میلادی است، انجام دهید این است که عکس و سلفی های خاصی بگیرید و مرغ های دریایی که بر بالای سر شما در پرواز هستند را تماشا کنید. حتما هم به اغذیه فروشی های این پل مخصوصا آن هایی که غذای دریایی می فروشند را در لیست بازدید خود قرار دهید.

3_ از محله ی رنگارنگ بالات دیدن کنید

بالات (Balat) یکی از محله های قدیمی و معروف استانبول است که به خاطر تمیزی و رنگارنگ بودنش خیلی معروف شده است. بازدید از این محله از این رو یکی از تفریحات رایگان استانبول است که حتی بازدید از ساختمان ها و جاذبه هایی که در آن قرار گرفته است برای همه رایگان است.

این محله قبل از این که به یک مکان عمومی تبدیل شود، کاملا متعلق به خانواده های ارتدوکسی که در استانبول زندگی می کرده و از طبقه ی متوسط جامعه بودند، متعلق بوده است. از این رو جاذبه هایی مثل کلیسای سنت جورج، کلیسای سنت استفن و کالج ارتدوکس های یونانی فانار را در آن نیز می توانید ببینید.

4_ بوسفر معروف و زیبا را ببینید

تنگه ی مشهور بوسفر استانبول (Bosporus) در اطراف خود محله های دیدنی و معروف زیادی برای دیدن دارد که هر کدام به نوعی معروف هستند. دیدنی ترین این محله ها که دید خوبی هم بوسفر دارند، ببک (Bebek) و اورتاکوی (Ortaköy) هستند. دسترسی به این دو محله بسیار آسان است و تنها با یک اتوبوس می توانید به راحتی بین آن ها و یا حتی میدان تقسیم رفت و آمد کنید.

از دید استثنائی این دو محله به بوسفر که بگذریم، می توانید رفت و آمد کشتی های مختلفی مثل کروز را در این تنگه تماشا کنید. مسجد قدیمی اورتاکوی (Ortaköy Mosque) هم یکی از دیگر جاذبه هایی است که پیشنهاد می کنیم در این محله از آن حتما دیدن کنید.

5_ به بزرگ ترین بازار سرپوشیده ی دنیا سر بزنید

بازار بزرگ استانبول (Grand Bazaar) از آن دسته جاهایی است که هر چه بخواهید را می توانید بخرید ولی حتی اگر قصد خرید هم ندارید می توانید به آن بروید و از فضای پر جنب و جوش آن دیدن کرده و لذت ببرید. در این بازار در حدود ۴ هزار مغازه ی مختلف وجود دارد که اگر یک وقتی هم هوس خرید کردید و یا چیزی نظرتان را جلب کرد می توانید خرید هم انجام دهید که البته خرید کردن در این بازار هم مهارت های خاص خود را می طلبد