۹ جاذبه گردشگری تهران که شاید از وجودشان بی خبر باشید!

جاذبه های کمتر شناخته شده تهران

برخی از گردشگران داخلی و خارجی تصور می کنند که تهران چیزی بیشتر از چند جاذبه بسیار معروف و فرودگاه بین المللی اش ندارد. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید گردشگران خارجی، تهران را شهر موزه ها نامیده اند. تهران به غیر از برج میلاد و کاخ گلستان و … جاذبه های دیگری هم دارد که شاید شما تا به حال نامشان را هم نشنیده باشید. ما در این مطلب قصد داریم تا ۹ جاذبه کمتر شناخته شده شهر تهران را برایتان معرفی کنیم. در صورت تمایل، آوای اروند را در ادامه مطلب جاذبه های کمتر شناخته شده تهران همراهی کنید.

جمعه بازار پارکینگ پروانه

آخر هر هفته، پارکینگ بزرگ و چند طبقه پروانه، به یک جمعه بازار شلوغ و پر هیاهو تبدیل می شود که حتی اگر قصد خرید ندارید هم باید از نزدیک آن را ببینید. چند طبقه اول این پارکینگ به فروش عتیقه هایی همچون دکوراسیون خانه، عکس های سیاه و سفید قدیمی، گرامافون و … اختصاص دارد. به طبقات بالاتر که بروید، با محصولات هنری هنرمندان محلی و صنایع دستی مواجه می شوید که با قیمتی مناسب به فروش می رسند. پیشنهاد می کنیم که اول صبح به این بازار بروید تا به شلوغی آن برخورد نکنید.

آدرس: خیابان جمهوری، بین خیابان فردوسی و کوچه شیروانی، پارکینگ پروانه

ده ونک

از میدان شلوغ و پر هیاهوی ونک، کمی که به سمت شمال بروید، به محله ده ونک خواهید رسید. ده ونک یکی از قدیمی ترین محله های تهران است که زمانی به خاطر باغ های بزرگ و سرسبزش شهرت زیادی داشت. امروزه جذابیت این محله، به خاطر کوچه های بسیار باریک (عرض برخی از کوچه ها فقط ۹۰ سانتی متر است)، درهای چوبی و دیوارهای قدیمی اش است. در محله ده ونک می توانید به دیدار بوستان باغ ایرانی، زورخانه ونک و کلیسای ارمنی میناس مقدس بروید.

آدرس بوستان باغ ایرانی: خیابان شیخ بهایی شمالی، ۲۰ متری پیروزان، کوچه شهید صابری

باغ موزه نگارستان

در میان شلوغی های مرکز شهر تهران، در باغ نگارستان می توانید به آرامش برسید! عمارت نگارستان که در دوران قاجار به عنوان تفرجگاهی تابستانی بنا شد، بعد ها به اولین دانشگاه مدرن ایران تبدیل شد که دهخدا هم فرهنگ لغت معروف خود را در آن نوشت. این عمارت امروزه به موزه ای تبدیل شده که در آن برخی از نقاشی های استاد کمال الملک در معرض نمایش قرار دارند. کافه فضای باز باغ نگارستان هم به خاطر فضای سرسبز و دلنشینش، شهرت زیادی میان مردم محلی این منطقه پیدا کرده است. باغ نگارستان هم یکی از جاذبه های کمتر شناخته شده تهران است.

آدرس: میدان بهارستان، انتهای خیابان دانشسرا، خیابان شریعتمداری

عمارت مسعودیه

با اینکه این روزها نام عمارت مسعودیه را زیادی می شنویم، ولی هنوز هم خیلی از تهرانی ها به دیدن این عمارت زیبا و با شکوه نرفته اند. عمارت مسعودیه یکی از زیباتری ساختمان های به یادگار مانده از دوران قاجاریه در تهران است. این عمارت شما را به دوران قاجار و تهران قدیم می برد. همچنین می توانید به کافه سنتی این سایت سری بزنید و خودتان را در یک محیط دنج و سنتی یک لیوان چای میهمان کنید! محوطه باغ عمارت مسعودیه، یکی از بهترین مکان های تهران برای ثبت تصاویر و عکس های حرفه ای است.

آدرس: تهران، میدان بهارستان، خیابان اکباتان

گورستان ظهیر الدوله

در حوالی خیابان دربند در شمال میدان تجریش، گورستان خلوت ظهیر الدوله قرار دارد که در آن جمعی از برجسته ترین هنرمندان و فرهنگیان ایران آرمیده اند. اینجا به قبرستان شعرا هم معروف است. غلام حسین درویش خان موسیقی دان، ایرج میرزا شاعر قرن نوزدهم، فروغ فرخزاد و ملک الشعرای بهار از جمله افرادی هستند که در این گورستان به خاک سپرده شده اند. البته این قبرستان حالتی خصوصی دارد و فقط در روزهای خاصی از هفته می توانید به دیدن آن بروید.

آدرس: تجریش، دربند، کوچه ظهیر الدوله