۱۵ اشتباه بزرگ که نباید در فرودگاه مرتکب شوید!

اشتباهات مسافران در فرودگاه یا نکات فرودگاهی

تمام چمدان های خود را بسته اید، آماده اید و ماشین گرفته و به فرودگاه رفته اید، غافل از اینکه به دلیل ندانستن مقررات فرودگاه و داشتن بطری های آب در چمدانتان، کلی معطل شده و از پرواز جا می مانید! شاید هم چمدان ها و بار زیاد از حد مجاز با خود به همراه دارید و برخورد با چنین مشکلی کلی برای شما دردسر و ناراحتی ایجاد می کند. اینکه نکات فرودگاهی را بدانید و هنگام پرواز و ورود به فرودگاه برای آن آماده باشید، یعنی تجربه شما هم بالاتر رفته است. یادتان باشد که برای کسب تجربه لازم نیست که حتما قبلا به آن مشکل برخورد داشته باشید و آن را تجربه کرده باشید. تنها با خواندن مجله ی گردشگری آوای اروند و آشنایی با نکات فرودگاهی تجربیات سفر خود را بیشتر نموده و با خیال جمعی به سفر بروید. در ادامه حدود ۱۵ اشتباه را که بیشتر مسافران به دلیل ناآگاهی در فرودگاه مرتکب می شوند، را به شما معرفی می کنیم. با رعایت این قوانین سفر بدون دردسری را خواهید داشت.

یادتان باشد چالش های زیادی برای معطل نمودن شما در فرودگاه وجود دارد.

نداشتن زمان کافی برای رسیدن به فرودگاه و خب…

شاید بیشترین اشتباه مسافران برای رفتن به فرودگاه و رسیدن به پرواز، محاسبه نکردن زمان رسیدن به موقع به فرودگاه و یا ترافیک پیش روست. اکثر مسافران احتمال اتفاقات دیگر را در بین راه منزل تا فرودگاه نمی دهند و به طور مثال با نیم ساعت تاخیر به فرودگاه رسیده و دیگر به پرواز خود نمی رسند. در صورتی که از مهم ترین نکات فرودگاهی همین به موقع و بلکه زودتر رسیدن به فرودگاه است. یادتان باشد که شما در فرودگاه کارهای بسیاری دارید که باید قبل از پرواز انجام دهید. همچنین حتی اگر در مسیر و جاده ای که شما را به سمت فرودگاه می برد، ترافیکی وجود ندارد، باز هم این احتمال را داده و زودتر راه بیفتید. هیچ مسافری دوست ندارد که از پرواز خود جا بماند. مخصوصا اگر بلیط هواپیمای چارتری خریده اید و امکان گرفتن خسارت ندارید، بیشتر این موضوع را جدی بگیرید.

بنابراین بایستی حداقل ۲ ساعت زودتر از زمان پرواز خود در فرودگاه حاضر بوده و کارهای قبل از پرواز را انجام دهید.

فته می شود که برای پروازهای بین المللی حداقل ۳ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوید و برای پروازهای داخلی حداقل دو ساعت قبل از پرواز خود را برسانید. بنابراین زمان بیرون آمدن از خانه باید زودتر از این ها باشد. در میان نکات فرودگاهی زمان را از دست ندهید.

بار مجاز هواپیمایی را فراموش نکنید

قبل از اینکه چمدان خود را ببندید، قوانین و بار مجاز هواپیمایی که از آن بلیط خود را خریده اید، بخوانید. بدانید که داشتن ناخن گیر یا بطری آب معدنی در کیف دوشی شما موضوعی است که شما را برای مدت زمانی در گیت ورودی و ایست بازرسی فرودگاهی معطل خواهد نمود. وسایلی هستند که حمل آن ها در چمدان ها و کیف رو دوشی شما ممنوع است و نمی توانید آن ها را با خود به درون هواپیما ببرید.

لیستی از این وسایل تهیه کنید و آن ها را درون چمدان یا ساک دستی خود قرار ندهید.

هیچ مسافری از نداشتن ناخن گیر در کیف دوشی خود، صدمه ای ندیده است اما تاکنون پیش آمده که مسافری به دلیل داشتن چنین وسایلی معطل شده و شاید از پرواز خود جای بماند. تازه باید این وسایل را به سطل آشغال بیندازید. در نکات فرودگاهی این وسایل را بدانید و خود را از نگرانی آن، قبل از سفر و پرواز، برهانید.

  • نکته: لیستی از تمام وسایل درون چمدان خود داشته باشید

قوانین حمل مواد مایع ایرلاین مورد نظر خود را بخوانید

هیچ مسافری دوست ندارد شامپو، خمیر دندان و ضد آفتابش وارد سطل آشغال فرودگاه شود.

تنها وسایلی مانند ناخن گیر نیست که باید از آن ها دوری کنید. در چمدان خود، هیچ مایع دیگری نمی توانید بگذارید. از اسپری ها، ژل ها، شامپوها و در مجموع هر آنچه که حالتی مایع دارد، دوری کنید. حتی بعضی از هواپیمایی ها، اجازه حمل مواد پودری را هم به مسافرانشان نمی دهند. ایرلاین هایی هم که اجازه حمل چنین موادی را به مسافران می دهند، برای آن ها قوانین خاصی تعیین کرده اند.

  • به طور مثال بعضی از ایرلاین ها، تنها اجازه حمل بطری های مایعی را که ۱۰۰ میلی لیتر یا کمتر باشد به مسافران می دهند و بطری ها و شیشه های بزرگتر از آن را دور خواهند انداخت.
  • این مایع ها باید درون بطری های پلاستیکی بوده و در نهایت آن ها را در پلاستیک های زیپ دار قرار داده شوند. باید بسیار تمیز و مرتب آن ها را بسته بندی کنید.

یادتان باشد که هر مسافر تنها می تواند یک کیسه نایلونی برای خود داشته باشد. همچنین سایز این کیسه نایلونی باید کوچک و به اندازه کیف های لوازم آرایشی یا کیف های کوچک لوازم بهداشتی باشد. درون این کیسه ها بایستی کاملا مشخص بوده و هر وسیله آن قابل شناسایی باشد.