شکم گردی در استانبول

غذاهای استانبول

استانبول یکی از شهرهای زیبا و فوق العاده خاص در کشور ترکیه است و به دلیل شرایطی که این شهر از نظر گردشگری و تفریحی دارد، هر ساله گردشگران بسیار زیادی به استانبول سفر کرده و از آن بازدید می کنند.

یکی از ویژگی های بسیار مهم استانبول این است که کشور ترکیه با ایران همجوار بوده و همین موضوع باعث شده تا گردشگران ایرانی که قصد سفر به یک کشور خارجی را دارند، عموما به کشور ترکیه سفر کرده و پس از ورود به خاک ترکیه به سراغ شهر زیبای استانبول بروند.

در این مطلب قصد داریم تا یکی از تفریحات هیجان انگیز در استانبول یعنی بازدید از رستوران های مختلف این شهر را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم، پس با ما همراه باشید تا نگاهی به رستوران های جذاب شهر استانبول بیاندازیم و آن ها را به شما معرفی کنیم.

غذاهای ترکی، خوشمزه ترین غذاهای دنیا

یکی از مهم ترین بخش های سفر به کشور ترکیه، بازدید از رستوران های این کشور است. به دلیل آن که کشور ترکیه غذاهای محلی بسیار خوشمزه و فوق العاده ای دارد، گردشگران زمانی که وارد این کشور می شوند، عموما به سراغ رستوران های مختلف کشور ترکیه رفته و تلاش می کنند تا غذاهای ترکی گوناگون را میل کنند.

اگر شما نیز علاقه مند هستید تا غذاهای خوشمزه و فراموش نشدنی را میل کنید، به شما پیشنهاد می کنیم تا حتماً غذاهای ترکی را در برنامه خود قرار داده و با بازدید از رستوران های ترکی، انواع غذاهای خوشمزه و جذاب این کشور را میل کنید.

یکی از نکات بسیار جالبی که لازم است تا بدانید، این است که هر یک از شهرهای کشور ترکیه دارای غذاهای محلی منحصر به فرد و فوق ‌العاده خاصی هستند و اگر خوردن غذاهای محلی را دوست دارید، می توانید علاوه بر شهر استانبول در سایر شهرها و روستاهای کشور ترکیه نیز غذاهای گوناگونی را امتحان کنید.

غذاهای استانبول

معرفی بهترین رستوران های استانبول

اگر سری به شهر استانبول زدید، حتما به سراغ رستوران های مختلف این رفته و غذاهای محلی کشور ترکیه را در این رستوران ها امتحان کنید.

پیشنهاد ما این است که به سراغ بهترین رستوران های این شهر بروید تا تجربه لذت بخش و فراموش نشدنی از میل کردن غذاهای ترکی به دست بیاورید. در این بخش شما را با برترین و مهم ترین رستوران های شهر استانبول آشنا خواهیم کرد.

رستوران درالیه اوتامان

یکی از بهترین رستوران های شهر استانبول که به شما پیشنهاد می دهیم تا حتماً سری به آن زده و در آن غذا های ترکی را میل کنید، رستوران درالیه اوتامان است.

از نظر تنوع منو بدون هیچ شک و تردیدی باید به رستوران درالیه اوتامان لقب یکی از غنی ترین رستوران های جهان را بدهیم، چرا که شما می توانید علاوه بر غذاهای ترکی و عثمانی، غذاهای مختلفی از سایر نقاط جهان نیز را در این رستوران میل کنید.

از غذاهای محلی کشورهای عربی گرفته تا غذاهای اروپایی تنها بخشی از منوی رستوران درالیه اوتامان به حساب می آیند.

یکی دیگر از بخش های فوق العاده جذاب رستوران درالیه اوتامان تلفیق غذاهای مختلف در این رستوران است. در واقع آشپزخانه‌ این رستوران با خلاقیت فوق العاده خود توانسته غذاهای ترکیبی و مختلفی را به وجود بیاورد.

خانه استیک نصرت

خانه-استیک-نصرت

نصرت امروزه یکی از معروفترین آشپزهای دنیا به حساب می آید و همین موضوع باعث شده تا رستوران های نصرت با داشتن هفت شعبه در کشور ترکیه به عنوان رستوران های محبوب و پرطرفدار شناخته شوند. اگر به شهر استانبول سری زدید، حتماً از خانه استیک نصرت نیز بازدید کنید.

این رستوران در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد و توانست در مدت زمان کوتاهی شهرت جهانی و فوق العاده ای به دست بیاورد. شما می توانید استیک های خوشمزه و منحصر به فردی را در این رستوران امتحان کنید.

افرادی که عاشق خوردن استیک هستند می توانند به خانه استیک نصرت آمده و خوشمزه ترین استیک ها را در این رستوران میل کنند. شما نیز می توانید در خانه استیک نصرت غذاهای جذاب و فوق العاده خوشمزه را امتحان کنید.

رستوران-نصرت

رستوران خانه من سلطان احمد

یکی دیگر از رستوران های محبوب و بسیار پرطرفدار شهر استانبول رستوران خانه من سلطان احمد است که بین بازار بزرگ و منطقه سلطان احمد شهر استانبول واقع شده است.

این رستوران به عنوان یکی از بهترین رستوران های شهر استانبول شناخته شده و در سایت های معتبر گردشگری توانسته امتیاز کامل را به دست بیاورد.

کیفیت فوق العاده غذاها، موقعیت مناسب رستوران، برخورد عالی و محترمانه پرسنل و سرویس دهی فوق العاده در کنار هم سبب شده تا رستوران خانه من سلطان احمد تبدیل به یکی از رستوران های محبوب شهر استانبول شود.

شما می توانید انواع غذاهای ترکی، مدیترانه ای، دریایی و… را در این رستوران میل کرده و لحظات فراموش نشدنی را در این مکان تجربه کنید.

رستوران خانه من سلطان احمد یکی از بهترین رستوران ها برای خانواده ها محسوب می شود. ساعت کاری این رستوران از ۱۲ ظهر تا ۱۱ شب بوده و به شما پیشنهاد می دهیم تا برای میل کردن یک وعده فوق العاده، در هنگام شام سری به این رستوران جذاب بزنید، چرا که در این زمان فضا رستوران سلطان احمد بسیار جذاب خواهد بود.

رستوران ماربلا تراس

یکی از رستوران های جذاب در شهر استانبول رستوران ماربلا تراس است که رو به روی دریا ساحلی مرمره واقع شده و فاصله بسیار کمی تا میدان سلطان احمد دارد.

رستوران ماربلا تراس با معماری جذاب و فضای لذت بخش و آرام‌ بخش خود تبدیل به یکی از رستوران های پرطرفدار شهر استانبول شده است.

مهم ترین ویژگی این رستوران دکوراسیون و فضا سازی رمانتیک آن است. شما می توانید انواع غذاهای خوشمزه و دلچسب را در رستوران ماربلا تراس امتحان کنید .

در منو رستوران ماربلا تراس غذاهای مختلفی از گوشت و مرغ و ماهی گرفته تا غذاهای ترکی وجود دارد و افراد می توانند با توجه به سلیقه خود هر یک از این غذاها را میل کنند.

غذاهای رستوران-ماربلا-تراسر استانبول

خانه باربکیو سلطنت

یکی دیگر از رستوران های محبوب باربکیو در شهر استانبول، خانه باربکیو سلطنت بوده که توانسته در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یک رستوران پرطرفدار شود.

اگر به دنبال یک رستوران خاص برای میل کردن انواع غذاهای ترکی هستید، پیشنهاد ما این است که بازدید از رستوران خانه باربکیو به سلطنت را در برنامه خود قرار دهید.

شما می توانید غذاهای مختلفی مثل مرغ شکم پر را در این رستوران امتحان کنید. همچنین کباب ترکی نیز گزینه دیگری است که می توانید با میل کردن آن در خانه باربکیو سلطنت لحظات لذت بخشی را در شهر استانبول تجربه کنید.

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که سبب شده تا این رستوران محبوبیت فوق‌ العاده پیدا کند، این است که در عین داشتن غذاهای متنوع و جذاب، قیمت غذاها در خانه باربکیو سلطنت مناسب است و شما می توانید با پرداخت هزینه معقول، خوشمزه ترین غذاهای ترکی را در این رستوران امتحان کنید.