شرایط اخذ ویزای امارات

دبی یکی از محبوب ترین شهرهای عربی است که سالانه میلیون ها نفر به سمت آن سفر می کنند. افرادی که به این شهر سفر می کنند هر کدام بنابر دلایلی که دارند نظیر کار، تجارت، تفریح، تحصیل یا هر چیز دیگری نیاز به دریافت ویزای دبی دارند. اما شرایط دریافت ویزای دبی چگونه است.

دبی شهر بسیار جذابی است و پر از جاذبه های دیدنی، مراکز خرید، دانشگاه های خوب و شرایط کاری و سرمایه گذاری عالی می باشد و با یک سرعت روزافزون در حال پیشرفت است. کسانی که با خرید تور دبی به این شهر سفر می کنند، برای دریافت ویزای می توانند از آژانسی که از آن تور خریده اند اقدام نمایند، اما کسانی که خودشان اقدام به سفر کرده اند چطور می توانند برای دریافت ویزای امارات متحده عربی اقدام نمایند؟ ما در این مطلب از مجله ی گردشگری آوای اروند قصد داریم تا درباره تمامی این موارد صحبت کنیم. اگر می خواهید در این خصوص اطلاعات لازم را داشته باشید با ما در ادامه همراه باشید

سفر به دبی یا هر کشور دیگری جهان لازم به دریافت روادید آن کشور توسط مراجع قانونی نظیر سفارتخانه ها می باشد. در این رابطه با ویزای دبی شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل عربستان سعودی، بحرین، کویت، قطر، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپایی از شرایط ویژه برخوردار هستند و می‌توانند به هنگام ورود به خاک کشور امارات ویزای ۹۰ روزه دریافت کنند.

نکات لازم برای دریافت ویزای دبی

انواع ویزا: توریستی، ترانزیت، کار و تجارت

مراحل صدور ویزا: از طریق کفیل (آژآنس مسافرتی، شرکت و …)

وقت سفارت: ندارد

مصاحبه و انگشت نگاری: ندارد

مدارک لازم برای صدور ویزا: گذرنامه دارای اعتبار، عکس و چک ضمانت

مدت زمان لازم برای صدور ویزا: ویزای عادی هفت روزه و ویزای فوری سه روزه

سفارت/کنسولگری: دارد

آشنایی با انواع ویزای دبی

ویزای کشور امارات متحده بر اساس هدف و مدت زمانی که می خواهید به سفر بروید، به چند گروه مختلف تقسیم می شود و در حقیقت تعیین مدت زمان ویزا ارتباط مستقیمی با هدف مسافر برای سفر دارد. از همین رو ویزاهای توریستی دارای زمان‌ هایی متغیر هستند؛ همچنین، کلیه این ویزاها به دو گروه یکبار و چندبار ورود تقسیم می‌ شوند.

ویزای توریستی دبی

یکی از پر تقاضاترین ویزای های دبی، ویزای توریستی دبی است و مدت زمان صدور آن ۱۴ روزه، یک ماهه و سه ماهه است. در برخی از موارد با مراجعه به دفاتر مهاجرتی کشور امارات و پرداخت وجه می توانید مدت زمان این ویزا را به دو ماه هم تغییر دهید.

ویزای ترانزیت دبی

ویزای ترانزیت دبی که مختص حمل بار است، برای مدت زمان ۱۴ روز صدور می شود و قابل تمدید هم نیست.

ویزای کار و تجارت دبی

ویزای کار و تجارت دبی می بایست توسط کفیل با شرکتی که فرد در آن فعال است اقدام شود، این نوع از ویزا مدت زمان سه سال اعتبار دارد و به فرد اجازه اقامت در شهر دبی را می دهد.

مراحل دریافت ویزای دبی

برای صدور ویزای تجارتی، سیاحتی و … دبی می بایست، شخص یا سازمانی که در دبی ضمانت تقاضاکننده ویزا را به عهده بگیرد و مسافر را در تاریخ مقرر از کشور نیز خارج نماید؛ این مسئول در امارات به عنوان “کفیل” شناخته می شود.

کفیل به دو صورت می تواند برای مسافر در خواست ویزا بنماید. اول اینکه وی از نزدیکان مسافر باشد که در این صورت هم می بایست فرم نسبیت را از سفارت مربوطه دریافت کند یا رابطه تجاری با فرد متقاضی داشته باشد. راه دوم این است که بر اساس رابطه های کاری و تجاری، سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی می تواند برای شخص مسافر خود درخواست ویزا بنماید.

توجه داشته باشید که اگر سفر شما تفریحی است درخواست ویزا می تواند توسط خطوط هوایی، هتل ها و آژانس های مسافرتی ارائه می شود. به همین علت آژانس‌ های مسافرتی از کلیه مسافران دبی ضمانت اخذ می ‌کنند.