حقایق جالب و خواندنی درباره ترکیه

یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بازارهای جهان را دارد.

بازار استانبول یک بازار بسیار بزرگ و جایی است که هر آنچه فکر کنید می توان در آنجا خریداری کرد. این بازار شامل 64 خیابان و بیش از 4 هزار مغازه است. 25 هزار نفر زندگی خود را با کار در این بازار تامین می کنند.

دارای بیش از 130 قله با ارتفاع بالای 3 هزار متر!

ترکیه برای گردشگران زمستانی مقصدی جذاب به شمار می رود. پیش تر خیلی از مسابقات زمستانی و المپیک زمستانی در ترکیه میزبانی شده است.

بزرگترین شهر ترکیه، تنها شهر بزرگ جهان که در دو قاره واقع شده

استانبول بزرگترین شهر ترکیه و در بین توریستی ترین شهرهای دنیاست. بخش اعظم این شهر یعنی بخش جنوبی آن در آسیا و بخش شمالی شهر در اروپا واقع شده است و بخش های اروپایی و آسیایی استانبول توسط تنگه بسفر از هم جدا می شوند.

ترک ها سومین کشور دارای بیشترین کاربر در فیس بوک هستند.

ترکیه 37مین کشور بزرگ در جهان با حدود 80.8 میلیون نفر جمعیت است. اما در جهان هفتمین کشور از حیث کاربران شبکه‌های اجتماعی است. 97٪ از جمعیت این کشور از فیس بوک استفاده می کنند و ترک‌ها به عنوان یکی از فعال‌ترین کاربران این پلتفرم شناخته می‌شوند.

ترکیه بیشترین مصرف سرانه چای را دارد

آیا می دانید حدود 96٪ از کل جمعیت ترکیه حداقل 1 فنجان چای در روز می نوشند؟ تخمین زده می شود که ترک‌ها سالانه 3 کیلو چای مصرف می‌کنند. اگر قصد سفر به استانبول را داشتید، نباید تجربه نوشیدن یک چای سنتی را از دست بدهید.

نیمی از جمعیت این کشور زیر 30 سال است.

جمعیت ترکیه 23.4٪ زیر 14 سال و بیش از نیمی از کل جمعیت زیر 30 سال است. فقط 8.5٪ از جمعیت پیرتر از 65 سال هستند.

ترکیه محل کباب است

در سطح بین المللی، کباب ترکی معروف‌ترین است. در ترکیه، انواع متنوعی از کباب وجود دارد. آنها کباب را اختراع کردند و ترکها هنوز هم بهترین کسانی هستند که این غذای لذیذ را درست می‌کنند. اگر به استانبول سفر کردید حتما کباب ترکی را امتحان کنید.

بابا نوئل در ترکیه متولد شد.

سنت نیکلاس، که معمولاً از آن به عنوان بابانوئل یاد می‌شود در قطب شمال متولد نشده، بلکه در پاتارا در جنوب غربی ترکیه متولد شده است. این یکی دیگر از واقعیت‌های جالب در مورد ترکیه بود؛ برای دانستن حقایق بیشتر با ما تا انتها همراه باشید.

رویش گیاهان جدید در ترکیه

در ترکیه هر ۱۰ روز یک بار گیاه جدیدی کشف می‌شود. این کشور دارای ۱۰ هزار نوع گیاه و ۸۰ هزار نوع حیوان است، همین موضوع باعث شده که جزو یکی از ۳۵ کشور با تنوع زیستی بالا محسوب شود. ترکیه یک فضای مناسب و دلنشین برای کسانی است که به گل علاقه زیادی دارند چون لاله‌های واژگون بومی در این کشور بسیار زیبا هستند.

ترکیه مرکز جهان است.

با استفاده از فرودگاه استانبول، تمامی افراد می‌توانند به همه مکان‌های دنیا سفر کنند که ۲۶۰ مقصد از طریق فرودگاه آتاتورک امکان پذیر است. ناوگان هواپیمایی مدرن در این کشور سبب شد که خطوط هوایی ترکیه سریع‌تر رشد کند و حالا ۴ سال است که خطوط هوایی ترکیه یکی از بهترین‌ها در اروپا محسوب می‌شوند.

5 مورد از حقایق جالب درباره مردم ترکیه:

1. مردم ترکیه سالانه بیش از سه برابر وزن بدن خود نان می‌خورند.
2. بیشتر ترکها نام خانوادگی نداشتند تا اینکه قانونی در سال 1934 تصویب شد.
3. گل لاله در قرن شانزدهم توسط تاجران ترکیه معرفی شد.
4. سال ها پیش، زنان ترک این اجازه قانونی را داشتند اگر همسرشان به اندازه کافی قهوه تهیه نمی کرد و در اختیار آن ها قرار نمی داد، از او جدا شوند.
5. غذاهای ترکی در سراسر جهان رواج دارد و هزاران سال از غذاهای آنها الهام گرفته شده است.