جاذبه‌های گردشگری کیش

کیش، خطه ای که در آن می‌شود به تماشای بهار و خزان و طلوع و غروب خورشید در افق را به نظاره نشست. جزیره ی کیش که مانند نگینی بر انگشتر خلیج فارس خود نمایی می کند هر ساله با وجود دیدنی های کیش و جاهای تفریحی کیش که بسیار متنوع اند، پاسخگوی گردشگران بسیاری است.
جزیره کیش که درگذشته با نام  قیس شناخته می‌شده است همواره در زمان هخامنشیان، ساسانیان و اشکانیان بخشی از ایران بوده است که با گسترش اسلام این جزیره در دست خلفای اموی می‌افتاد و بعدها مجدداً توسط فردی از اهالی ری تمامی جزایر خلیج‌فارس به ایران بازگردانده می شود. در زمان سلجوقیان کیش به بزرگ‌ترین مرکز تجاری خلیج‌فارس تبدیل شد.
 

پارک دلفین کیش

نمایش دلفین ها یکی از پرطرفدار ترین مکان های دیدنی کیش پارک دلفین کیش است که شامل بخش های مختلفی از جمله پارک دلفین، آمفی تئاتر،باغ پرندگان و گونه های جانوری مختلفی می باشد. در دلفیناریوم این پارک می توانید نمایش و رقص و همچنین نقاشی کشیدن دلفین های آموزش دیده را ببینید.

شهر حریره

شهر باستانی حریره با قدمت 800 ساله از توابع شهرستان بندرلنگه است. وسعت این شهر باستانی 120 هکتار است. بقایایی که در ساحل شمال جزیره دیده‌شده است متعلق به دوره ساسانیان و اوایل دوره اسلامی است. در فضای این شهر تاریخی، مسجد، قنات‌ها، حمام و خانه اعیانی درنتیجه جستجوهای باستان‌شناسی کشف‌شده است.

هتل ترنج کیش

این به دلیل ساخته شدن بر روی دریا و واحد های کف شیشه ای یکی از عجیب ترین هتل های ایران است. اگر می خواهید در سفر به کیش وقتتان را سرشار از آرامش و همراه با منظره ی دریا و غروب خورشید سپری کنید این هتل یکی از بهترین گزینه های شماست. هتل ترنج کیش در یکی از بکر ترین سواحل کیش واقع شده است که شما را از هر گونه شلوغی شهر دور می کند.

کشتی یونانی

یکی از پربازدید ترین جاذبه‌های کیش، کشتی یونانی است. کشتی یونانی که توسط ویلیام همیلتون در بندر گلاسکو در اسکاتلند ساخته‌ شده است در سال 1345 در ساحل کیش در روستای باغو گیر کرد. این کشتی که وزن آن بیش از 7 هزار تن و دارای طول 136 متری است نماد جزیره کیش است و بانام‌های ” کولا اف “، ” نچرالیست “، ” امپایر ترومپت “، ” کوروش پارسی ” و ” همدان ” شناخته می‌شود.

شهر زیرزمینی کاریز

این شهر اسرارآمیز که در عمق 16 متری زمین قرار دارد و یکی از جاهاي ديدني كيش است که هر گردشگری از آن بازدید میکند، دارای ساختمان‌ها با معماری بسیار زیبا به همراه قنات است که منبع تأمین آب شیرین ساکنین جزیره به شمار می‌آید. سقف آن با انواع صدف‌ها و مرجان‌ها با قدمت طولانی تزئین شده است. شهر کاریز کیش دارای حمام‌های سنتی است که توسط هنرمندان ایرانی حفاری‌شده‌اند.

درخت سبز

درخت سبز کیش دریکی از مناطق خاص جزیره کیش یعنی دره پرتغالی‌ها قرار دارد که قدمت 500 تا 600 ساله دارد. در مجموعه فعلی امکاناتی مانند نمازخانه، بوفه، رستوران فصلی، سرویس بهداشتی جهت استراحت گردشگران در نظر گرفته‌شده است. در مجموعه درخت سبز شما می‌توانید هم به سمت شهر باستانی حریره و هم به‌سوی آب‌انبار سنتی جزیره در عرض چند دقیقه پیاده‌روی، طی کنید.

 

تنوع ورزش ها و تفریحات آبی در جزیره کیش بسیار زیاد است. از ورزش های آبی کیش که همگی بسیار پر هیجانند میتوان به غواصی، پاراسل، شاتل، بنانا، اسکوتر زیر دریایی، اسکوبا، کیبل اسکی،فلای برد، کایت بردینگ، بیگ بال، ماهیگیری و دیگر ورزش ها که در کلوپ های جزیره کیش و مراکز تفریحی کیش قابل انجام هستند اشاره کرد. این ورزش ها را میتوان به صورت تک نفره و چند نفره بسته به نوع آن ها انجام داد.