تعطیلات را به سبک افراد موفق بگذرانید

عادات افراد موفق

اگر دقت کرده باشید، تعداد روزهای تعطیل تقویم، از تعطیلات بزرگ و مهمی مثل اعیاد گرفته تا مناسب های دیگر، آنقدر زیاد است که نیاز به یک برنامه ریزی درست دارد. افراد موفق به خوبی می دانند که چطور باید از این تعطیلات استفاده کنند. این به این معنی نیست که شما نباید در تعطیلاتتان استراحت کنید و یا تمام فکرتان و برنامه هایتان معطوف به کار باشد. بلکه نحوه ی درست استفاده از تعطیلات است که اهمیت دارد. با آوای اروند همراه باشید تا با عادات افراد موفق آشنا شوید.

تفکیک کار و استراحت

اولین نکته ای که در تعطیلات اهمیت دارد، این است که بتوانید با استفاده از این فرصت انرژی تان را بازیابی کنید. افراد موفق در جداسازی زمان های کاری و تفریحی به خوبی عمل می کنند. آن ها در آخرین روزهای کاری سخت تر کار می کنند تا مجبور به موکول کردن کارهایشان در زمان فراغت نباشند و زمانشان را به خود و خانواده شان اختصاص بدهند.

برنامه ریزی

لازمه ی لذت بردن از تعطیلات و جدا شدن از کار، این است که برنامه ی دقیقی برای آن داشته باشید. کارهایتان را طوری برنامه ریزی کنید که به تعطیلاتتان صدمه نزنند. حتی بهتر است یک برنامه ی سفر برای تعطیلاتتان در نظر بگیرید و تور و یا بلیط و هتل را از قبل رزرو کنید تا نتوانید تعطیلاتتان را با کار زیاد خراب کنید. برای آشنایی با تورهای مختلف می توانید سری به این صفحه بزنید: تورهای مسافرتی اوای اروند

اولویت بندی

تعطیلات، بهترین زمان برای رسیدگی به کارهایی است که همیشه دوست دارید انجامشان بدهید. ممکن است به نقاشی، عکاسی و یا کتاب خواندن علاقه داشته باشید و خستگی ناشی از کار به شما این فرصت را ندهد که کار مورد علاقه تان را انجام بدهید. پس در تعطیلات مثل یک فرد موفق به سراغ کارهایی بروید که برای آن ها هیجان دارید.

دوری از تکنولوژی

این مورد ممکن است برای خیلی از شما به نظر غیر ممکن بیاید. اما بهتر است حداقل یک روز هم که شده، به دور از گوشی و تبلتتان وقت بگذرانید و بیشتر در کنار خانواده باشید. خودتان را با کارهای دیگری مثل خواندن کتاب و ورزش کردن سرگرم کنید.

استراحت

بهتر است یک روز در هفته را کاملا استراحت کنید و برنامه ای برای خودتان نچینید. ممکن است هوس کنید کارهای زیادی انجام بدهید و سر خودتان را شلوغ کنید. اما یک روز استراحت کامل و کاری نکردن می تواند تا حد زیادی انرژی تان را برای یک هفته ی پر کار ذخیره کند. مطمئن باشید در این حالت هم می توانید از یک روز تعطیل لذت ببرید.

رفتن به طبیعت

می توانید آخر هفته ها با رفتن به طبیعت، انرژی مضاعفی بگیرید. همه ی ما نیاز داریم که برای مدتی از زندگی شهری فاصله بگیریم و با طبیعت ارتباط برقرار کنیم. افراد موفق به خوبی این موضوع را می داننند و برای وقت گذرانی در طبیعت برنامه ریزی می کنند.