بقا در طبیعت با یک جوراب

اگر ازتون بپرسیم که کاربرد جوراب چی هست و از اون چه استفاده ای میکنین، خیلی ها اولین موضوعی که به نظرشون میرسه این هست که طبیعتا اون رو پامون میکنیم، به همین راحتی. همیشه جوراب تو تمام مراحل، موضوع جفت بودنش برای ما ملاک بوده و اگه اون رو بصورت لنگه ای یا اینکه لنگه دیگر اون سوراخ باشه، نگهداری نمی کنیم اما تو این قسمت می خواهیم دیدگاهمون رو عوض کنیم و نگاه خلاقانه ای به این ابزار روزمره داشته باشیم، تا جایی که حتی این وسیله بتونه زندگی مون رو هم نجات بده و روال زندگی رو هم راحت تر بکنه.توصیه میکنیم که از همون یک لنگه سالم هم به بهترین نحو استفاده کنین و با ما همراه شین تا بهتون بدیم که چگونه با یک جوراب زنده بمانیم..

دستاتون رو گرم کنید

وقتی دستاتون یخ میکنه بهترین کاربرد جوراب میتونه این باشه که اون رو به دستتون کنین و در حالی که انگشتانتون بی حس شده آتش روشن کنین. پوشیدن جوراب مثل دستکش از یخ زدگی جلوگیری میکنه و مهارت حرکت دادن دست هاتون رو در یخ زدگی باز می گردونه.

آب بدست بیاورید

اگر نمیتونین وسیله ای پیدا کنین تا با اون آب بنوشین، جورابتون رو از گل یا خاک رس مرطوب پر کنین، بعد از اون با فشار ، قطرات رطوبت رو در دهانتون بریزین، همچنین میتونین آب کثیف رو فیلتر کنین و رسوبش رو هم از بین ببرین. این کار باعث میشه تا آب خوش طعم تر بشه ولی باکتری ها و بقیه میکروارگانیسم ها از اون حذف نمیشن.

لنگر برفی بسازید

تو فصل زمستون و جای برفی ممکن هست خیلی سخت باشه تا پناهگاه امنی رو مقابل بادهای شدید و خطرناک داشته باشین بنابراین بهتره تا جورابتون رو از برف پر کنین و گره محکم کرواتی شکل به اون بزنین و در حدود عمق یک پا هم اون رو دفع کنین. برف ها رو بالای همدیگه بچینین تا لنگرگاه ایجاد بشه. این تکنیک با شن هم میتونه موفقیت آمیز باشه.

پوشاندن زخم

برای این کار بهتر هست که یه جوراب تمیز داشته باشین اما اگه نیاز هست که خونریزی شدیدا کنترل بشه و دسترسی هم به یک جوراب اضافی امکان پذیر نباشه، باید از هر چیزی که دارین، بهترین استفاده رو داشته باشین. کاربرد جوراب میتونه تو این زمینه خیلی تاثیر پذیر باشه.

سرخوردن یهویی

برای اینکه از لغزش روی یخ جلوگیری کنین، یک جوراب رو نوک پا یا چکمه خودتون بپوشین.الیاف موجود روی جوراب به یخ می چسبه و سر خوردن رو خیلی کمتر می کنه. پشم چسبندگی بیشتری نسبت به نایلون، پلی استر و مواد دیگه داره.

حمل وسایل

درسته! جوراب میتونه یه جایگزین ضعیف به جای کوله پشتی باشه، اما اگر نیاز دارین تا مواد ضروری و غذاهاتون رو هم حمل کنین، یه جوراب اضافی با فضای فشرده این امکان رو بهتون میده و میتونین اون رو به کمربندتون گره بزنین و به راحتی با موضوع چگونه با یک جوراب زنده بمانیم هم کنار بیاین.

اسلحه شکار بسازید

بهتره که تا حدی که امکان داره شکار نکنین و فکرش رو هم از سرتون بیرون کنین اما اگر گرسنه هستین و شرایط دیگه ای هم وجود نداره، میتونین جورابتون رو پر از سنگ کنین و از اون برای زدن شکار مثل بازی های کودکی استفاده کنین. این گزینه هم یکی دیگه از کاربرد جوراب هست که ممکن هست به ذهنتون نرسه.

فرآیند بذرها

آجیل های طبیعی و وحشی میتونن منبع خوبی از دریافت کالری تو شرایط بقا باشن اما مواد اون ها اسید تانیک هایی دارن که طعمشون وحشتناک هست و معدتون رو بیمار میکنه. میتونین جورابتون رو از بلوط پر کنین و اون رو گره بزنین و تو مکان امن مثل نهر که در جریان آب هم باشه قرار بدین. آب طی چند روز اسیدها رو از بین میبره و اگر به سوخت هیزم هم احتیاج دارین میتونین این فرآیند رو با خیس کردن در آب گرم هم سرعت بدین.