آشنایی با 10 حقیقت دیوانه کننده درباره شهر دبی

در هتل برج العرب به اندازه پوشش طلایی 46265 بار نقاشی مونالیزا از طلا استفاده شده!

متر مربع از فضای داخلی هتل برج العرب با طلای 24 عیار مزین شده، یعنی مقدار طلایی که می توان با آن 46265 نقاشی مونالیزا را پوشاند.

از هر 4 جرتقیل موجود در جهان یکی از آنها در دبی قرار دارد!

رشد و پیشرفت دبی با سرعتی باورنکردنی هنوز هم ادامه دارد و حدود 24 درصد از جرثقیل های دنیا در آن قرار گرفته است.

شن و ماسه استفاده شده در ساخت جزایر نخل مصنوعی دبی به اندازه پر کردن 2.5 ساختمان امپایر استیت (Empire State Building) در شهر نیویورک ایالت متحده می باشد.

برای ساخت جزایر نخل (پالم جمیرا) دبی حدودا 94 میلیون متر مکعب شن و ماسه استفاده شده در حالیکه حجم ساختمان امپایر استیت 37 میلیون متر مکعب است.

نیروهای پلیس برای خرید هر یک از اتومبیل های خاصشان هزینه ای گزاف پرداخت نموده اند، هزینه ای بیشتر از فرستادن یک کودک به کالجی در آمریکا!

نیروهای پلیس دبی از ماشین های ویژه ای با هدف حفظ کلاس مدنیزه شهر و تحت تاثیر قرار دادن گردشگران استفاده می کنند. این اتومبیل ها شامل فراری های اف اف (Ferrari FF) به ارزش 500 هزار دلار، لامبورگینی اوانتادور (Lamborghini Aventador) به ارزش 397 هزار دلار و استون مارتین وان سونتی سون (Aston Martin One-77) به ارزش 1.79 میلیون دلار می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه نیویورک، گران ترین کالج آمریکا تقریبا 248 هزار دلار برای یک دوره 4 ساله می باشد.

تقریبا 85 درصد از جمعیت دبی را بیگانگان در برمیگیرند!

تقریبا 15 درصد از ساکنین دبی اماراتی و 85 درصد بقیه مهاجرند. اکثر کارگرهای ساختمان برای کار در پروژه های ساخت و ساز آسمان خراش های دبی از هند، پاکستان و بنگلادش به امارات مهاجرت کرده اند. مهاجرینی که امروزه 50 درصد از جمعیت شهر را تشکیل می دهند.
تفاوت طبقاتی در دبی بسیار بالاست، تا جاییکه اکثر کارگران مهاجر فقیرند. در حالیکه دولت امارت خرج تحصیل و درمان های پزشکی آنها را پرداخت می کند باز هم در شرایط وحشتناکی زندگی و کار می کنند. اما بیگانگان با کلاس های کاری بالاتر درآمدهای فوق العاده ای دارند و حقوق های بالایی را دریافت می کنند.

دبی موفق به ساخت شهری با دمای کنترل شده و مساحت 2.25 برابری موناکو شده است.

در حال حاضر برنامه ریزی های لازم برای ساخت شهری با مساحت 4.45 کیلومتر مربعی و سیستم آب و هوایی کنترل شده، می باشد. پیاده روهای این شهر مجهز به سیستم تهویه مطبوع هوا می باشند و به قسمت های متعددی متصل می شوند. با توجه به مساحت 2.02 کیلومتر مربعی موناکو، مساحت این شهر 2.5 برابر این جزیره اروپایی است.

تا همین اواخر هم در دبی هیچ آدرس، کدپستی، کد منطقه ای و سیستم پستی وجود نداشت

گرچه دبی نرخ رشد بسیار سریع و روزافزونی را داراست اما هنوز برای این شهر یک سیستم آدرس درست و به جا در نظر گرفته نشده. ساکنین این شهر به جای استفاده از آدرس یا برچسب پستی از ساختار نقشه خاصی استفاده می کردند. ساختاری که اینگونه عنوان می شد: بعد از عبور از مسجد سفید، اولین خیابان سمت چپ، درب آبی. این روند به همین شکل ادامه داشت تا اینکه در سال 2015 دبی شروع به ثبت یک کد 10 رقمی منحصر به فرد به نام اعداد مکانی (Makani numbers) کرد. کدهایی که در شناسایی و پیدا کردن آدرس ساختمان ها بسیار موثر بودند.

در دبی هیچ مبلغی به عنوان مالیات بر درآمد پرداخت نمی شود!

با وجود اینکه اغلب حقوق ها در این شهر افسانه بسیار بالا و جذاب است اما چیزی به نام مالیات بر درآمد در دبی وجود ندارد. از این رو افراد بسیار زیادی که ایده صرفه جویی و افزایش سرمایه را در مدتی کوتاه در سر می پرورانند برای کار به دبی سفر می کند. اما فراموش نشود که مقدار زیادی پول مثل آب خوردن در دبی خرج می شود.

دبی عاشق طلاست

در دبی دستگاه های خودپردازی وجود دارد که به جای پول شمش های طلا توزیع می کند. در سال 2013 تقریبا 40 درصد از کل معاملات طلای دنیا در دبی انجام شده است. در کل بیش از وزن 354 فیل در دبی طلا معامله شده.

بزرگتر از زندگی
به نظر می رسد دبی اهداف داشتن بهترین ها و بزرگترین ها را در سر می پروراند. بی شک لوکس ترین هتل های دنیا در این شهر زیبا قرار دارند و البته بهترین هتل دنیا یعنی برج العرب نیز در این سرزمین افسانه ای آرمیده. بلندترین ساختمان جهان یعنی برج خلیفه نیز در این شهر قرار دارد، ساختمانی مرتفع با 163 طبقه که از فاصله 95 کیلومتری هم قابل رویت است. البته ناگفته نماند که این شهر جایگاه بزرگترین مرکز خرید سرپوشیده دنیا، بزرگترین آکواریوم، بزرگترین آبنما اتوماتیک، بلندترین هتل، طویل ترین شبکه راه آهن اتوماتیک و بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده می باشد